Zakopane – kampania społeczna „Przyłącz się, liczy się każdy oddech”

PSG rozpoczęła w Zakopanem kampanię społeczną „Przyłącz się, liczy się każdy oddech”. Celem akcji jest walka ze smogiem, a tym samym poprawa jakości życia mieszkańców miast o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu

mountains-2522116_1920fot. pixabay.com

W ramach prowadzonej przez PSG akcji 21 miast otrzyma profesjonalne urządzenia do pomiaru zanieczyszczeń atmosfery. Urządzenie takie zostało już przekazane włodarzom Zakopanego.

Leszek Dorula – burmistrz Zakopanego przekonywał, że miasto konsekwentnie walczy ze smogiem. Rozwija ono geotermalną sieć ciepłowniczą, gazową oraz program wymiany starych pieców.

„Rozwój sieci gazowej i geotermalnej w znacznym stopniu poprawi u nas jakość powietrza. W ciągu kolejnych trzech lat chcemy wymienić 700 pieców starego typu w gospodarstwach domowych. W ostatnich latach obserwujemy zdecydowaną poprawę jakości powietrza. Szacuję, że w ciągu trzech do pięciu lat powinniśmy zredukować całkowicie zanieczyszczenie powietrza pyłem zawieszonym” – powiedział burmistrz.

19 września rozpoczął się również nabór wniosków w rządowym programie Czyste Powietrze. Program dotyczy wymiany pieców i termomodernizacji budynków. Będzie realizowany przez 12 lat, z czego przez 10 lat będzie można składać wnioski.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.srodowisko/186253/Smog-w-Zakopanem–PSG-namawia-do-przylaczania-sie-do-sieci-gazowej

 

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *