Wywiad z Panem Arturem Olejniczakiem

Wywiad z Panem Arturem Olejniczakiem, Prezesem Zarządu BBTB sp. z o. o. oraz Członkiem Zarządu Kunagone S.A.

team_artur_olejniczak

Organic, bio i eko to ostatnio bardzo modne pojęcia. Często jednak produkty te są takie tylko z nazwy. Jak podają definicje produkty spełniające te kryteria powinny w minimum 95% pochodzić z naturalnych składników. Wasze produkty pochodzą wyłącznie z naturalnych składników. Widać w nich dbałość o środowisko, a także zdrowie ich użytkowników. Czy to obecnie panująca moda spowodowała, że postawiliście na rozwiązania ekologiczne czy powód był jakiś inny?

Ekologia to istotna cecha wyróżniającą nasze produkty. Dla nas to swego rodzaju misja do spełnienia – patrząc na półkę z rozpałkami widzimy produkty, których skład chemiczny jest wysoce szkodliwy i potrafi przenikać do jedzenia przygotowanego na grillu rozpalonym np. rozpałką w płynie czy chemiczną kostką. Nie ma się też co dziwić – rozpałki chemiczne są skuteczne i ludzie z wygody używają ich do rozpalania. Mogą one być jednak niebezpieczne – zwłaszcza te w płynie. Szczególnie niebezpieczne są jeśli trafią w ręce dzieci, o co przy odrobinie nieuwagi nietrudno podczas rodzinnego grillowego wieczoru. Cieszymy się, że udało nam się znaleźć  rozwiązanie, które czyni przygotowanie potraw z grilla prostym i naturalnym, a jednocześnie bardzo szybkim i skutecznym. Nie ma też obaw o zepsucie sąsiadom popołudnia przykrymi, chemicznymi zapachami lub silnym zadymieniem. Podsumowując ekologia jest dla nas bardzo ważna, ale to nie moda czy sam fakt ekologiczności produktu był czynnikiem decydującym o wejściu na rynek. Nawet najbardziej ekologiczna rozpałka nie przebije się przez konkurencję, jeśli po prostu nie będzie skuteczna. My o skuteczność naszej rozpałki, ale też pozostałych produktów jesteśmy spokojni.

Na Waszej stronie internetowej można znaleźć stwierdzenie „Przebywanie blisko natury pozwala poczuć wolność i niezależność. Żyjąc w miastach, jest to coś, za czym ciągle tęsknimy.” Czy to właśnie z tej tęsknoty za wolnością i niezależnością powstały Wasze produkty?

Nie znam osoby, która nie czerpałaby radości z kontaktu z naturą i to na tym skupialiśmy się tworząc produkty. Często jest tak, że to natura podpowiada najlepsze, a zarazem najprostsze rozwiązania. Takie właśnie jest eko-ognisko. To ten produkt dał impuls do zapoczątkowania przedsięwzięcia, o którym dziś możemy mówić już w dość szerokiej perspektywie. Nieskromnie powiem, że moim zdaniem, także potwierdzonym przez wielu klientów, eko-ognisko jest najlepszą dostępną na rynku rozpałką. Dzięki jej rozwojowi mieliśmy możliwość wprowadzenia kolejnych produktów. Wśród nich znaleźć można naturalną, drewnianą świecę ogrodową dodatkowo odstraszającą komary oraz nasz najnowszy wynalazek odstraszacz na kuny Kunagone.

Firma działa w Chełmku – niewielkim mieście w Małopolsce Zachodniej. Wasze produkty są dostępne w wielu miejscach w Polsce, ale też za granicą.  Jak to się robi, żeby z małego miasta wyskoczyć w biznesowy „wielki świat”?

Nasze produkty są dostępne w Europie Zachodniej, USA, Kanadzie, a nawet w krajach azjatyckich, m.in. w Japonii. Mimo tego wciąż mówimy, że to początek naszej drogi. Potencjał produktu i duży rynek to wyzwanie, przed jakim stajemy każdego dnia. I tutaj dochodzimy do sedna: codzienna praca od kilku lat, poparta determinacją w dążeniu do celów, spowodowała, że możemy mówić o sukcesie. Mało kto wie ile wysiłku zostało włożone w ten projekt. Większość widzi efekt finalny w postaci produktu na półce, co dla nas jest tzw. wisienką na torcie czy zdobytym szczytem, ale nie można zapominać, że za tym zawsze stoją fundamenty. Mniej efektowne niż efekt końcowy, ale to zawsze one decydują o sukcesie. Myślę, że każdy przedsiębiorca, który zaczynał od zera, potwierdzi te słowa. 

Dziękuję za rozmowę. Gratuluję już osiągniętych sukcesów i mocno kibicuję kolejnym.

Czytelników portalu, którzy chcieliby wiedzieć więcej o produkcie zapraszam na stronę www.eko-ognisko.com

 

Opracowanie: Magdalena Peszko-Doktor

You must be logged in to post a comment Login

Komentarz