PRZEDSIĘBIORCY

 1_taran_think-green_r_r_r_calosc_www_05062018

TATRAN GROUP

Firma budowlana, która od wielu lat zajmuje się wznoszeniem energooszczędnych i przyjaznych człowiekowi obiektów. Działamy według zasad architektury zrównoważonej. Dysponujemy technologią wzmocnień strukturalnych. Zajmujemy się renowacją zabytków i pracami konserwatorskimi. Zabezpieczamy przeciwogniowo drewno. Wykorzystujemy wełnę owczą jako naturalny materiał izolacyjny. Dostarczamy pręty i siatki kompozytowe do zbrojenia betonu, które są mocniejsze, lżejsze oraz nie korodują. Think Green …


 trade-off-energy-logo

Doradztwo Energetyczne Trade-Off PURE ENERGY

Firma działająca od 2010, której właścicielem jest absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej, dr inż. Tomasz Fiszer. Profilem działalności są innowacyjne technologie energetyczne, odnawialne źródła energii oraz wszelakie wdrożenia, badania i szkolenia związane z energetyką. Realizuje przedsięwzięcia poprawiające efektywność wykorzystania energii poprzez zastosowanie innowacyjnych technologii energetycznych oraz odnawialnych źródeł energii. Prowadzi doradztwo dla samorządów lokalnych, firm z sektora energetycznego, jednostek naukowo-badawczych oraz inwestorów prywatnych. W znaczący sposób przyczynia się do rozwoju w zakresie odnawialnych źródeł energii.


zdjecie-termocent

TERMOCENT

Firma zajmująca się kompleksowym wykonywaniem badań termowizyjnych na terenie całej Polski. Specjalistyczna wiedza, doświadczenie termografistów oraz wysokiej jakości sprzęt przyczyniają się do wysokiego standardu świadczonych usług. Specjalizuje się w pomiarach termowizyjnych, dzięki którym można precyzyjnie określić źródło usterek, wycieków czy sprawdzić działanie instalacji grzewczej. Pomiary umożliwiają również sprawdzenie czy firma budowlana z należytą starannością wywiązała się ze swoich obowiązków.


eidos-logo

EIDOS Sp. z o.o. Niezależni Doradcy Energetyczni

Grupa Zakładowa Eidos od ponad 8 lat zajmuje się tworzeniem grup zakupowych i traktowany jest przez firmy sprzedające energię jako poważny podmiot na rynku. Doradcy reprezentują ponad 200 przedsiębiorstw z całej Polski, planując i realizując w ich imieniu przemyślane strategie zakupowe. Dzięki specjalistycznej wiedzy pracowników oraz doświadczeniu Eidos zapewnia swoim klientom względnie stałe i niskie ceny kluczowych dla nich mediów. Negocjacje prowadzone z Eidos to całoroczne analizy giełdy i wszystkich czynników mających wpływ na zakup energii.  Eidos obsługuje ponad 500 punktów poboru energii, które są objęte stałym monitoringiem i kontrolą. Przeprowadza audyt energetyczny przedsiębiorstw. Dostarcza i doradza w doborze najkorzystniejszych rozwiązań z zakresu fotowoltaiki oraz turbin wiatrowych. Pomaga również w uzyskaniu dofinansowania w zakresie odnawialnych źródeł energii.


Cluster Managment Sp. z o.o.

Firma Cluster Managment Sp. z o.o. jest młodą firmą z bogatym doświadczeniem. Na swoim koncie ma wiele spotkań biznesowych, w postaci konferencji, szkoleń, balów czy innych wydarzeń, będących okazją do poszerzenia swojej sieci kontaktów biznesowych. Firma stawia na rozwój, tworzenie sposobności dla innowacyjnych pomysłów. Pobudza potencjał małych i średnich firm, wykorzystując kontakty z różnych dziedzin biznesowych.

Misją Cluster Management jest integracja biznesu, nauki i samorządów. Przyczynia się do tego tworząc wszelakie konferencje oraz wydarzenia kulturalno-biznesowe, które są doskonałą szansą i okazją na przekazanie doświadczeń, wymiany dobrych praktyk i zdobycia wiedzy z różnych środowisk.


airly-logo

Airly Sp. z o.o.

Airly realnie rozwiązuje problem zanieczyszczenia powietrza. Czujniki Airly mierzą w czasie rzeczywistym stężenie pyłów zawieszonych i najważniejsze parametry pogodowe dając informację o jakości powietrza w lokalizacji, w której są umieszczone. Rzetelność przedstawionych informacji poprzedzona jest ciągłym nadzorem nad procesem instalacji czujników, kalibracji, oraz weryfikacji wyników. Każdy, niezależnie od miejsca może sprawdzić jakość powietrza, ponieważ Airly stworzyło swoją platformę jakości powietrza i aplikacje mobilne. Zdecydowanie są pionierami w zakresie edukacji i pobudzaniu świadomości ludzi w zakresie zanieczyszczenia powietrza. 2100 czujników monitoruje i informuje miliony osób o aktualnym stanie jakości powietrza w kilku tysiącach lokalizacji. Przyczynia się do walki ze smogiem poprzez edukację i zwiększanie świadomości, poprzez czujniki umieszczone na terenie całej Polski.


pv-instalator-logo

PV Instalator POLSKA Grupa PVGE

Zdecydowanie to jeden z liderów branży fotowoltaicznej w Polsce. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w tej branży na terenie Polski, Rumunii, UK, Niemczech, Włoszech i Słowacji. Oferuje kompleksowe rozwiązania w dziedzinie odnawialnych źródeł energii, ze szczególnym uwzględnieniem fotowoltaiki. Jest również generalnym wykonawcą elektrowni elektrowoltaicznych w kraju i w Europie. Największe atuty to szeroki zakres najwyższej klasy produktów z branży odnawialnych źródeł energii dostępnych od ręki oraz profesjonalne zespoły inżynierów i instalatorów fotowoltaiki, z doświadczeniem w projektowaniu i budowie dachowych oraz naziemnych instalacji PV, każdej wielkości i rodzaju.


mc2-logo

Biuro projektowe MC2

Biuro projektowe specjalizujące się w instalacjach oraz obliczeniach dla budynków energooszczędnych. Jednym z filarów działalności jest wykonywanie symulacji energetycznych oraz optymalizacji budynków. MC2 specjalizuje się w zagadnieniach energetycznych, w zakresie mostków termicznych, daylightingu, zyskach i stratach ciepła w nietypowych budynkach. Od wielu lat zajmuje się projektowanie instalacji w budynkach pasywnych. Biuro Projektowe MC2 w konkursie Muratora dostało wyróżnienie na dostępny dom energooszczędny m.in. za jakość obliczeń energetycznych.


elektromasters-logo

Elektro Masters Sp. z o.o. Sk

Firma Elektro Masters istnieje na rynku od 2013 roku. Ma na swoim koncie ponad 220 projektów fotowoltaicznych i solarnych o mocy od 3 do 100 kW. Celem działalności firmy jest propagowanie odnawialnych źródeł energii, a w szczególności tych, które wykorzystują promieniowanie słoneczne. Pomaga w dopełnieniu wszystkich formalności związanych z podłączeniem instalacji do sieci dystrybucyjnej. Nadzorowane przez Elektro Masters projekty wykonywane są w oparciu komponenty najwyższej jakości. Zespół Elektro Masters tworzą wykwalifikowane osoby, dla których również ważne jest środowisko naturalne i poprawa jego jakości. Liczne szkolenia i uzyskane uprawnienia skutkują wysokim standardem świadczonych usług.


ekofiber-logo

Ekofiber Kraków

Firma Budowlano-Inżynieryjna Ekofiber Kraków jest licencjonowanym wykonawcą robót termomodernizacyjnych, remontowych i budowlanych. Istnieje na polskim rynku od ponad 24 lat. Głównym filarem działania Ekofiber jest ocieplanie budynków granulatami izolacyjnymi. Używając granulatów izolacyjnych wykonuje profesjonalne prace z zakresu termomodernizacji w technologii blow in. Od roku 2016 Ekofiber Kraków jest członkiem Krajowego Kluczowego Klastra Zrównoważona Infrastruktura, co świadczy o zaangażowaniu w kwestie środowiskowe.


energotech-logo

EnergoTech

EnergoTech to firma zrzeszająca grono specjalistów z zakresu budownictwa. Specjalizuje się w wykonywaniu świadectw energetycznych dla mieszkań, domów jednorodzinnych, domów wielorodzinnych oraz budynków użyteczności publicznej. Świadczy również usługi w zakresie audytu energetycznego, termowizji i nadzoru budowlanego.


domdrewno100-logo

DomDrewno100

Firma DomDrewno100 w swojej działalności kieruje się pasją, potrzebą dzielenia się, ekologią, uwagą i postępem. W budownictwie uwzględnia potrzeby środowiska i człowieka. To firma, która szuka innowacyjnych rozwiązań, spełniające oczekiwania klientów jednocześnie wykorzystując naturalne zasoby energii. W swoich projektach wykorzystują materiał budowlany Holz100, który wykonany jest w 100% z drewna. To drewno pozyskiwane jest z naturalnych, odnawialnych lokalnych zasobów. Pozyskane przy minimalnej ingerencji w naturę gwarantuje długowieczność i stabilność cech dobrego, wytrzymałego budulca. Domy wykonane przez DomDrewno100 są domami o rekordowym współczynniku izolacji cieplnej i minimalnym zużyciu energii. To domy energooszczędne, które minimalizują koszty ogrzewania.


mirolan-logo

Mirolan

Przedsiębiorstwo specjalizuje się w projektowaniu i wykonawstwie sieci bezprzewodowych oraz ethernetowych. Oferuje usługi dostępu do internetu dla firm, jak i osób prywatnych. Jednym z filarów działalności jest projektowanie inteligentnych budynków. Niewątpiliwie, jest to innowacyjny obszar działalności, który zdecydowanie przyczynia się ograniczenia emisji szkodliwych zanieczyszczeń, minimalizacji kosztów eksploatacji przez budynki.


bbtb-group-zdjecie

BBTB Group Sp. z o.o.

Firma wprowadza na polski rynek innowacyjnych ale praktycznych produktów, które są wykorzystywane w codziennych czynnościach. BBTB Group jest producentem i dystrybutorem innowacyjnego i przyjaznego dla środowiska produktu Eko-ognisko, z pomocą którego rozpalanie pieców, kominków, grillów czy ognisk jest łatwiejsze. Produkt wykonany jest z naturalnych komponentów, tj. z drewienek, tektury oraz małej ilości wosku parafinowego.