Posłowie dają zielone światło dla OZE, ale ustawa może być spóźniona

Sejmowa Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa przyjęła w czwartek 18 lipca w pierwszym czytaniu projekt zmian w ustawie o odnawialnych źródłach energii, którego celem jest przeprowadzenie aukcji OZE w tym roku. – Ta regulacja może być spóźniona – alarmują przedstawiciele Urzędu Regulacji Energetyki (URE) i posłowie opozycji.

364693_r0_620

Cel: osiągnięcie 15 proc. udziału energii z OZE do 2020 roku

– Zasadniczym celem tego projektu jest realizacja dodatkowych działań zmierzających do osiągnięcia celu 15 proc. udziału energii ze źródeł odnawialnych w końcowym zużyciu energii brutto do 2020 roku. Środkiem do realizacji tego celu będą przede wszystkim aukcje przeprowadzone na podstawie przepisów przejściowych tego projektu – powiedział wiceminister energii Tomasz Dąbrowski, przedstawiając projekt.

Zaznaczył, że „niezwłoczne” przyjęcie ustawy jest warunkiem koniecznym ogłoszenia przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki tegorocznych aukcji, które mają pozwolić na realizację inwestycji umożliwiających Polsce osiągnięcie celu unijnego w zakresie produkcji energii z OZE.

You must be logged in to post a comment Login

Komentarz