POL-ECO SYSTEM 2018 – w Poznaniu trwają Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska

Targi POL-ECO SYSTEM 2018, które odbywają się w dniach 23-25 października w Poznaniu są kolejnym z powodów, aby przy jednym stole spotkali się przedstawiciele polskiego rządu i Komisji Europejskiej, aby porozmawiać o czystym powietrzu, wyzwaniach związanych ze zmianami klimatu oraz transformacji gospodarek.

poleco
Podczas poznańskich targów Polska zaprezentuje podjęte działania w zakresie ochrony środowiska oraz stosowane w tym celu technologie.

Polski rząd konsekwentnie realizuje działania na rzecz poprawy jakości powietrza i środowiska naturalnego. Stanowią one część Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która jest kluczowym dokumentem polityki gospodarczej gabinetu Mateusza Morawieckiego. Tematem przewodnim tegorocznych targów będzie „Czyste powietrze w trosce o zdrowie, klimat i środowisko”.

Problem jakości powietrza jest zagadnieniem istotnym w wielu krajach Unii Europejskiej, dlatego tak istotnym jest dzielenie się wiedzą, wymiana doświadczeń czy ocena podejmowanych decyzji politycznych. Targom towarzyszy konferencja EkoSfera podczas której liderzy z Polski i Unii Europejskiej prezentują wyzwania, które będą kształtować politykę dotyczącą środowiska i klimatu na najbliższe lata. W debacie udział wezmą Komisarz ds. Działań w Dziedzinie Klimatu i Energii Miguel Arias Cañete oraz Minister Energii Krzysztof Tchórzewski. Do dyskusji o czystym powietrzu zaproszeni zostali również komisarz UE ds. Środowiska, Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa Karmenu Vella oraz Minister Środowiska Henryk Kowalczyk.

Jako odpowiedź na problem zanieczyszczenia powietrza w Polsce uruchomiono we wrześniu br. program Czyste Powietrze. Na terenie całego kraju trwa nabór wniosków do programu, w ramach którego na pożyczki i dotacje dla właścicieli domów jednorodzinnych przeznaczono 103 mld zł. Już początki jego funkcjonowania pokazują, jak ogromną cieszy się popularnością.

„Stan środowiska ma bezpośredni wpływ na zdrowie i funkcjonowanie człowieka. Szczególną rolę odgrywa wysokie stężenie zanieczyszczeń pochodzących z indywidualnych systemów grzewczych. Aby walczyć z tym problemem, nadrobić wieloletnie zapóźnienia cywilizacyjne oraz podnieść efektywność energetyczną całego zasobu mieszkaniowego stworzyliśmy program Czyste Powietrze. Jestem przekonany, że za 10 lat dzięki termomodernizacji i wymianie pieców, w całej Polsce będziemy oddychać dobrej jakości powietrzem” – mówi minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Targi POL-ECO SYSTEM są najważniejszym wydarzeniem w ochronie środowiska, organizowanym nieprzerwanie od 30 lat. Skupiają one przedstawicieli instytucji publicznych, samorządów, reprezentantów świata biznesu, nauki i edukacji związanych z ochroną środowiska oraz gospodarką komunalną. Od ubiegłego roku targom towarzyszy konferencja EkoSfera, organizowana przez Ministerstwo Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jest to znakomite miejsce spotkań liderów, którzy podczas sesji debat, szkoleń i wykładów zapoznają się z trendami kształtującymi przyszłość sektora ochrony środowiska.

Targi POL-ECO SYSTEM poprzedzają szczyt klimatyczny COP24, który w grudniu odbędzie się w Katowicach.

 

Źródło:

http://ekorynek.com/index.php/srodowisko/273-pol-eco-system-2018

http://polekosystem.pl

 

 

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *