Pierwszy samochód elektryczny Renault i Dongfeng

Spółka joint venture Renault i Dongfeng Motor Group zaplanowała na 2019 rok prezentację swojego pierwszego samochodu elektrycznego przeznaczonego na chiński rynek. Do 2022 roku zaplanowane są jeszcze dwa kolejne bezemisyjne modele.

electric-car-1458836_1920fot. pixabay.com

O zamiarach Dongfeng Renault Automotive poinformował prezes Renault na Azję i jednocześnie szef spółki joint venture Francois Provost. Nie podał jednak szczegółów dotyczących planowanego pojazdu. Spółka powstała w 2013 roku, a produkcję rozpoczęła w 2016 roku.

Według informacji pochodzących od lokalnych władz prowincji Hubei w środkowych Chinach chodzi o mały i tani samochód elektryczny. Pojazd będzie produkowany w fabryce w Szyjen pod nową marką zaplanowaną przez Dongfeng-Renault.

Na przestrzeni najbliższych czterech lat Dongfeng-Renault planuje wypuścić na rynek trzy modele samochodów elektrycznych, a łącznie nowych modeli ma być dziewięć.

W grudniu ubiegłego roku francuski koncern utworzył w Chinach wraz z Brilliance Jinbei Automobile inną spółkę, której zadaniem będzie produkcja pojazdów wielozadaniowych i vanów.

 

Źródło: https://www.energetyka24.com/renault-i-dongfeng-zaprezentuja-swoj-pierwszy-samochd-elektryczny

You must be logged in to post a comment Login

Komentarz