Klaster Zrównoważona Infrastruktura

Klaster Zrównoważona Infrastruktura jest to największy w Polsce klaster propagujący i wdrażający dostępne cenowo energooszczędne technologie budowlane, od 2016 uznany przez Ministerstwo Rozwoju jako Krajowy Klaster Kluczowy. W jego skład wchodzi ok. 100 podmiotów, w tym największe  krakowskie uczelnie jak: AGH, PK,  UJ. Członkami klastra są również miasta: Niepołomice, Słomniki i Piastów.

bez-tytulu

Nadrzędnym celem współpracy jest promocja najwyższej efektywności energetycznej w budownictwie, osiągniętej dzięki wykorzystaniu autorskich rozwiązań konstrukcyjnych, technologicznych oraz pracy przedsiębiorców skupionych w naszym Klastrze. W przypadku wdrażanych rozwiązań efekt energetyczny został uzyskany przy dodatkowych nakładach finansowych nie przekraczających 7 % w stosunku do budynków konwencjonalnych, przy zmniejszeniu późniejszych kosztów eksploatacji  o 85-90%. Nasze budynki są projektowane w sposób gwarantujący poszanowanie krajowych surowców energetycznych i umożliwiający  realizację Dyrektyw Unii Europejskiej, z  najwyższą troską o czyste środowisko.

W ramach wspólnego projektu klastra wybudowaliśmy kompleks budynków  zero energetycznych w Kokotowie koło Krakowa.

Koordynatorem Klastra jest Instytut Doradztwa Sp. z o.o., akredytowany Ośrodek Innowacji przy Ministerstwie Rozwoju, a także ogólnopolski ośrodek szkoleniowo-doradczy oraz inwestycyjny specjalizujący się w branży OZE i promowaniu technologii energooszczędnych. W ramach klastra oferujemy szkolenia, doradztwo i prace badawczo-rozwojowe z zakresu efektywności energetycznej, nowoczesnego budownictwa oraz systemów zarządzania budynkiem przy wsparciu o utworzone przez nas Centrum Transferu Technologii i Szkoleń oraz usługi związane z szeroko pojętą optymalizacją zużycia energii elektrycznej w tym m.in: termomodernizacja, audyty energetyczne, badania szczelności budynków, badania termowizyjne.

 

Więcej informacji na temat działalności klastra znaleźć można na www.klasterzi.pl

 

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *