II Małopolski Festiwal Innowacji w Słomnikach „Mój dom moje oszczędności”

W dniu 19 maja 2017 roku odbył się w Słomnikach II Małopolski Festiwal Innowacji „Mój dom moje oszczędności”. Wydarzenie obejmowało targi odnawialnych źródeł energii, warsztaty edukacyjne oraz prezentacje możliwości dofinansowania montażu urządzeń OZE i nowoczesnych kotłów. Nie przez przypadek wydarzenie odbyło się w Słomnikach. Jest to na mapie Małopolski region, który jak pierwszy zdecydował się na wprowadzenie budownictwa pasywnego w obiektach użyteczności publicznej, wykorzystując do ich budowy środki pochodzące z dotacji. Aktualnie w gminie istnieje możliwość pozyskania dofinansowania na wymianę kotłów oraz montaż odnawialnych źródeł energii.

gmina-slomniki
Źródło: www.slomniki.pl

Projekty te cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Wzięły w nim udział firmy, które mają w swojej ofercie nowoczesne, certyfikowane kotły oraz odnawialne źródła energii – np. pompy ciepła, ogniwa fotowoltaiczne, kolektory słoneczne. Ponieważ ważnym czynnikiem mającym wpływ na
poprawę efektywności energetycznej budynku jest jego termomodernizacja, czyli ocieplenie, prezentowały się również firmy oferujące systemy dociepleń elewacji, dachów i poddaszy.

Nie zabrakło także Klastra Zrównoważona Infrastruktura, którego gmina jest członkiem od 2015 r.

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *