Elon Musk nie jest już szefem Tesli

Elon Musk musiał ustąpić z funkcji szefa Tesli. Był to warunek ugody, jaką podpisał z Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd. Sytuacja jest wynikiem spekulacji o jakie został oskarżony.

elon_musk_2015Cała sytuacja rozpoczęła się od wpisu Muska na Twitterze, w którym zasugerował, że Tesla zostanie zdjęta z notowań na giełdzie.

W celu wyjaśnienia sprawy amerykańska komisja wdrożyła śledztwo, którego efektem jest ugoda. Na Teslę została również nałożona kara 20 milionów dolarów. Dodatkowo nałożono na spółkę zobowiązanie do wprowadzenia do zarządu spółki dwóch dodatkowych dyrektorów, którzy jako podmioty niezależne zajmą się procedurami i kontrolą poczynań Muska.

Sam Musk zobowiązał się do ustąpienia z funkcji szefa Tesli.Ma na to 45 dni. Zdaeklarował również, że nie będzie ubiegał się o stanowisko przewodniczącego rady dyrektorów spółki oraz, że zaakceptuje nową osobę, która obejmie tę funkcję na najbliższe 3 lata. Jako twórca firmy, nadal pozostanie natomiast jej dyrektorem generalnym.

 

fot. https://pl.wikipedia.org/wiki/Elon_Musk

 

Źródło: https://swiatoze.pl/elon-musk-nie-jest-juz-szefem-tesli/

oraz

https://businessinsider.com.pl/firmy/strategie/elon-musk-przestanie-byc-prezesem-tesli-poszedl-na-ugode/gdmeej0

 

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *