Dodatkowe pieniądze dla Wadowic i Stryszowa na walkę ze smogiem. Zlikwidują 250 pieców.

Wadowice i Stryszów w powiecie wadowickim uzyskały dodatkowe pieniądze na wymianę pieców w indywidualnych gospodarstwach domowych. – Właśnie pozyskaliśmy 2,6 mln zł dotacji unijnej  dla Wadowic na walkę ze smogiem! – poinformował burmistrz Bartosz Kaliński.

WADOWICE – dwie gminy z powiatu wadowickiego podpisały umowę w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie na specjalną dotację w walce ze smogiem. Chodzi o dofinansowanie wymiany pieców w indywidualnych gospodarstwach domowych. Pieniądze z unijnej dotacji otrzymają Wadowice i Stryszów.

Burmistrz Bartosz Kaliński poinformował, ze w przypadku Wadowic dotacja wyniosła 2,6 mln zł. Z kolei Szymon Duman, wójt Stryszowa, przekazał, że jego gmina otrzyma 760 tysięcy złotych.

W Wadowicach pieniędzy ma wystarczyć na wymianę około 180 kotłów węglowych na gazowe w indywidualnych gospodarstwach domowych. W Stryszowie może to być ok. 70 kotłów.

Pieniądze pochodzą z dodatkowej puli konkursu „Obniżenie poziomu niskiej emisji”. Uzyskaliśmy w tym konkursie największą ilość punktów w całej Małopolsce i jesteśmy jednym z zaledwie trzech samorządów w województwie, które otrzymały dofinansowanie z tego projektu. Jak widać, dobra współpraca samorządu gminnego z samorządem powiatowym, wojewódzkim oraz rządem to klucz do rozwoju Wadowic – komentuje Bartosz Kaliński.

You must be logged in to post a comment Login

Komentarz