Czy wiesz co łączy piec typu „kopciuch” ze stojakiem rowerowym?

Z recyklingowej stali z pieców-kopciuchów w Krakowie powstają stojaki rowerowe. Jest to inicjatywa Urzędu Miasta Krakowa i huty ArcelorMittal Poland, która wspiera działania miasta w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji.

stojak-rowerowyŹródło: www.krakow.pl

Ponad sto stojaków trafi do krakowskich szkół. Pierwszą z nich jest Szkoła Podstawowa nr 67 im. Władysława Łokietka na osiedlu Tonie. Wyboru szkół dokonali mieszkańcy miasta w przeprowadzonym głosowaniu internetowym. Dzięki takim działaniom zyskuje nie tylko środowisko, ale też ekologiczna infrastruktura miejska. Stojaki kształtem przypominają Sukiennice. Projekt stojaka również został wyłoniony w internetowym głosowaniu mieszkańców spośród blisko 200 zgłoszonych propozycji.

Ze stojaków rowerowych będą korzystać głównie uczniowie, jednak część z nich zostanie zamontowanych także przy kąpielisku w Przylasku Rusieckim, gdzie powstać ma nowoczesne centrum rekreacji i wypoczynku. Stojaki pojawią się również przy Dworku w Branicach, w którym mieści się nowohucki oddział Muzeum Archeologicznego.

 

Więcej: http://krakow.pl/od_pieca_weglowego_do_stojaka_rowerowego

You must be logged in to post a comment Login

Komentarz