Co wspólnego ma OZE i kryptowaluty?

Zastanawialiście się kiedyś co wspólnego ma OZE i kryptowaluty? Jeśli jeszcze nad tym nie myśleliście, przeczytajcie koniecznie ten tekst. Jeśli macie już swoje zdanie w tym temacie, to koniecznie się nim z nami podzielcie.

bitcoin-3006247_1280fot. pixabay.com

Od jakiegoś czasu głośno jest na świecie o kryptowalutach i ich kopalniach.

Ostatnio coraz częściej zwraca się uwagę na towarzyszące temu, ogromne zużycie energii. Specjaliści podają, iż w odniesieniu do globalnych działań miningowych zużywane jest tyle energii elektrycznej, że mogłaby ona zasilić powierzchnię jednego państwa lub tyle energii, że mogłaby ona wystarczyć do zasilenia wszystkich samochodów elektrycznych na okres jednego roku.

Portal Ethereumworldnews informuje o austriackim start-upie HydroMiner GmbH, który rozwiązał problem zużycia energii przez kopanie BTC, wykorzystując w tym celu energię z elektrowni wodnych w tym kraju.

Nadine Damblon – współzałożycielka i CEO HydroMiner powiedziała: „Kopiemy tylko przy pomocy energii odnawialnej. Używamy odnawialnych źródeł energii, co jest nie tylko przyjazne dla środowiska, ale też opłacalne.”

Jak podsumowuje portal Ethereumworldnews, OZE nigdy się nie wyczerpią, a zwrot w tym kierunku może być kluczowy w zredukowaniu wpływu działalności związanej z kopaniem BTC na środowisko.

O szczegółach tego zagadnienia przeczytacie na:

https://www.fxmag.pl/artykul/oze-odnawialne-zrodla-energii-szansa-na-rozwiazanie-problemu-zuzycia-energii-przez-kopanie-btc

oraz

https://www.fxmag.pl/artykul/kopanie-kryptowalut-sie-oplaca-minimalny-kurs-bitcoina-aby-osiagnac-zysk

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *