Arabia Saudyjska i Egipt zbudują miasto przyszłości

Arabia Saudyjska i Egipt utworzyły wspólny fundusz, który pozwoli zbudować miasto przyszłości. Jego wartość szacowana jest na 10 mld dolarów. Obejmie ono powierzchnię ponad 1000 kilometrów kwadratowych i znajdował się będzie w południowej części półwyspu Synaj.

z23104754ihneom                                                                           fot. http://discoverneom.com/

Do podpisania umowy doszło podczas pierwszej zagranicznej podróży księcia Mohammeda bin Salmana po tym, jak został on następcą tronu i rozpoczął kampanię antykorupcyjną. Podpisana umowa inwestycyjna ustanawia strategiczne partnerstwo pomiędzy jej stronami.

Miasto przyszłości – Neom ma powstać nad Morzem Czerwonym na terenach należących częściowo do Arabii Saudyjskiej, a częściowo Egiptu i Jordanii. Jego powierzania ma być 30-krotnie większa niż obszar Nowego Jorku.

Miasto zostało zaplanowane w ten sposób, aby wszystkie usługi w mieście były w pełni zautomatyzowane. Do jego napędzania wykorzystywana ma być wyłącznie energia odnawialna, a także przewidziano wykorzystanie technologii jazdy autonomicznej oraz pasażerskich dronów. Koszt jego budowy szacuje się na kwotę  ok.500 mld dolarów.

Źródło: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,23104167,powstanie-ultranowoczesne-miasto-przyszlosci-sa-pierwsze-konkrety.html

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *